Kołdra antyalergiczna dla uczuleniowca
Kołdra jest potrzebna niezależnie od pory roku. Ostatnimi czasy pojawiają się kołdry antyalergiczne. Osób chorujących na alergię jest coraz więcej, dlatego też tego rodzaju kołdry na pewno się przydadzą i sprawią, że alergik nie będzie chorował albo przynajmniej nie odczuje objawów alergii.
Kołdra antyalergiczna powinna mieć odpowiedni rozmiar
Dla jednej osoby wystarczy 160 centymetrów szerokości. Dwóm osobom przyda się 220 centymetrów. Na duże łóżko idealna jest kołdra podwójna. Podobno należy kupić kołdrę takiej wielkości, jak łóżko. Wypełnienie naturalne jest dobre, są to przeważnie pierze, puch, półpuch czy wełna owcza. Jednak alergikom takie naturalne wypełnienie może napsuć krwi, spowodować atak kataru siennego lub kaszlu. Wypełnienie syntetyczne na pewno docenią alergicy. Nie uczula ono, łatwiej taką kołdrę prać w pralce oraz suszyć w suszarce. Cienka kołdra potrafi bardzo dobrze ogrzać każdego człowieka. Wypełnieniem syntetycznym są włókna poliestrowe Hollow lub Amnball. To drugie tworzą minikulki, które nie sklejają się. Włókna bioaktywne z celulozy oraz włókna Dacron w formie małych kłębuszków. Nieustannie pojawiają się nowe włókna, które mają odmienne właściwości oraz dużą trwałość. Warto monitorować ofertę dla alergika, aby móc ją dostosować do potrzeb osoby cierpiącej na uczulenie oraz jej możliwości finansowych.
Kołdra antyalergiczna może być….
Kołdra dla alergików może być zimowa, letnia lub wielosezonowa. Na lato można mieć cienką kołdrę, a na zimę grubą. Kołdry wielosezonowe bywają zbyt ciepłe w lecie, ale idealnie sprawdzają się w zimie. Dobrym rozwiązaniem są kołdry składane, czyli dwie połączone w jedną. Kołdry łączone są ciepłe, bo dodatkowym izolatorem jest warstwa powietrza między nimi. Nawet największe zmarzluchy poczują ogromne ciepło pod taką kołdrą.
Kołdry antyalergiczne ma w sprzedaży wiele sklepów. Są one lekkie, sprężyste, przewiewne. Można je prać w pralkach, w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Można znaleźć kołdry grube, przeznaczone na zimę, kołdry cienkie, na lato oraz kołdry całoroczne, składające się z dwóch kołder, które można ze sobą rozdzielić. Wsad do kołdry antyalergicznej zazwyczaj ma właściwości hamujące rozwój bakterii i roztoczy oraz poszycie z mikrofazy. Kołdry puchowe pokryte antyroztoczowymi tkaninami także idealnie nadają się do użytku. Osoby uczulone na wełnę będą musiały ograniczyć się do kołder z tworzywa sztucznego. Kołdry antyalergiczne kosztują od 75 do nawet 300 złotych. Wszystko zależnie od producenta oraz jakości tego produktu. Rynek jest bogaty w różnorodne kołdry dedykowane alergikom, ale koniecznie trzeba dokładnie poznać taką ofertę przed zakupem. Nie trzeba odwiedzać wielu sklepów, aby kupić tego rodzaju pościel. Wystarczy zajrzeć na stronę internetową, aby tam wybrać dobrej jakości kołdrę i zamówić ją do domu, z dostawą kurierską lub pocztową. Ciekawostką jest hipoalergiczna pościel, która jest klejona i bynajmniej alergika nie uczula. Jest to dobre rozwiązanie, ale koszt takiej odzieży wynosi około 2000 złotych.
Niektóre firmy nasączają oferowane pościele specjalnymi płynami: niektóre nasączają kołdry substancjami absorbującymi i usuwającymi nieprzyjemne zapachy. Może to być sztuczny zapach albo wyciąg z aloesu, który poprawia komfort snu i pielęgnację skóry. Niektóre pościele można prać w wysokiej temperaturze, dzięki czemu znikają substancje alergiczne. Sterylna czystość pościeli jest ważna nie tylko dla alergika. Ostatnio zbadano, że pościel syntetyczna może być niebezpieczna dla alergika i zawierać różne roztocza. Jest to zadziwiający wynik, ale możliwy – wystarczy, że pościel nie jest wietrzona i trzepana, aby namnożyły się w niej wszelkie bakterie, wirusy oraz roztocza. Alergik musi dbać o zakup dobrej pościeli, w której rzadko pojawiają się bakterie. W sypialni spędzamy sporo czasu, dlatego zakup dobrej pościeli dla alergika jest tak istotną sprawą.