Spraw niespodziankę bliskim i współpracownikom

Porady prawne coraz powszechniejsze
Marzec 20, 2017
Metody zabawy z dziećmi
Marzec 26, 2017

Co roku, kiedy nastaje czas świąt, myślimy o prezentach, podarunkach, a także o tym, aby złożyć naszym najbliższym i przyjaciołom życzenia. Najlepszym sposobem na nawiązanie kontaktu z osobami, zamieszkałymi daleko od nas, albo z którymi nie ma czasu się spotkać, jest wysłanie im życzeń za pomocą poczty. Służą w tym celu kartki świąteczne, jakie obecnie występują w różnych kształtach i rozmaitych wzorach. Można dokonać wyboru między tradycyjnymi kartkami – pocztówkami, lub otwieranymi kartami.

Bywa że są na nich automatycznie zapisane życzenia, jednak w większości przypadków miło postrzegane jest, gdy napiszemy je ręcznie. Do kartki czasami dokłada się koperty, które też zdobione są wzorem świątecznym lub występują w różnorodnych opcjach palety barw. Bywa, że jako dodatek może wystąpić w takiej kartce także opłatek albo trochę sianka do położenia w szopce. Czas Świąt to okazja gdy można zatroszczyć się nie tylko o kontakty z najbliższymi, ale także z pracownikami, klientami i wspólnikami przedsiębiorstwa. Dzięki prostej czynności złożenia im życzeń świątecznych czy wysłaniu kartki, pozwalamy im odczuć, że traktujemy ich nie wyłącznie jak osoby, prowadzące nas do uzyskania jakiegoś celu, ale także jako normalnych ludzi, którzy tak jak my cieszą się z nadejścia świąt i nastawiają się na nie tak samo jak my.

Tradycja ta przyjęła się dobrze w kontaktach biznesowych, że tworzone są charakterystyczne kartki świąteczne dla firm, które da się kupić w większych ilościach. Wybiera się jeden z możliwych rodzajów, wymiar kartek, a do tego treść umieszczonych wewnątrz życzeń, które mogą być drukowane od początku, choć można pozostawić również to miejsce nieuzupełnione i zapełnić je potem samodzielnie. Wprawdzie tego typu działania mogą zająć wiele czasu, mimo to z pewnością dobrze jest go na to poświęcić, dlatego że może to zaprocentować korzystniejszymi kontaktami z określonym klientem oraz budowaniem lepszego wizerunku firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *