Montaż okien krok po kroku

Organizacja małych konferencji
Styczeń 5, 2018
Gdzie kupować markowe rzeczy?
Styczeń 16, 2018

Wymiana okien to nie lada wyzwanie dla laika, który nigdy wcześniej nie miał styczności z tym tematem. Kupno okien to jeden z największych wydatków remontowych i nie można pozwolić by stolarka została nieprawidłowo zamontowana. Nawet najlepsze i najcieplejsze okna można zepsuć przez nieprawidłowe zamontowanie.

Tę nie lada sztukę lepiej polecić fachowcom, których nie brakuje. Minimalizacja ryzyka uszkodzenia nowej stolarki jest warta zatrudnienia dobrych fachowców, których z powodzeniem można wybrać z listy zatytułowanej w wyszukiwarce jako montaż okien Poznań. Pierwszym krokiem jest oczywiście sprawdzenie wymiarów nowych okien w stosunku do otworów okiennych. Ślepe wyrywanie starych ram może się skończyć pustym miejscem z powodu za dużych nowych okien, bądź dodatkowymi pracami murarskimi. Po wyrwaniu starych ram należy oczyścić i zagruntować powstałe otwory. Dopiero później można osadzać w nich nowe ramy. Po ich ustawieniu wokół nich wbija się kołki robocze, o których nie można zapomnieć przy piankowaniu – trzeba je po prostu usunąć. Jeśli okna są wyposażone w listwę podparapetową – często posiadającą w środku uszczelniający sznur poliuretanowy – nie powinno się jej usuwać. Po sprawdzeniu pionów i poziomów przystępuje się do stałego mocowania za pomocą kotew bądź dybli.

Różnica polega na tym, że kotwy montuje się do zewnętrznej części ramy i muru, a dyble przewierca się przez ramę do muru. Ilość kotew uzależniona jest od wielkości okna. Istotne jest by zachować odpowiednie odległości od rogów ramy okiennej – nie mniej niż 5 cm, jak również konieczne jest mocowanie dołem. Niestety ta ostatnia czynność jest często pomijana przez fachowców. Kolejnym krokiem jest piankowanie i obowiązkowe założenie skrzydeł. Po wyschnięciu pianki montażowej jest ona usuwana i można przystąpić do dalszej obróbki. Jeśli są montowane parapety konieczne jest ich umiejscowienie i zamontowanie na tym etapie. Ostatnią czynnością jest obróbka zewnętrzna, czyli tynkowanie. Trzeba przy tym zwrócić uwagę by otwory zawiasów i odwodnień były zakryte. Piasek jest trudny do usunięcia a jednocześnie trwale uszkadza te elementy. Dobra ekipa jaką znajdziemy pod hasłem montaż okien Poznań doprowadzi nowe okna do czystości i sprawdzi ich prawidłowe działanie w obecności klienta.

Zamawiając usługę montażu pamiętajmy by podpisać umowę w której będą ujęte nie tylko kwestie finansowe, ale też będzie kosztorys oraz zakres gwarancji. Po montażu okien dokładnie sprawdźmy czy reklamowany jako idealny hasłem montaż okien Poznań jest dobrze wykonany i dopiero po tym fakcie podpiszmy protokół odbioru usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *