Dlaczego warto inwestować w SSD?
Marzec 14, 2017
Porady prawne coraz powszechniejsze
Marzec 20, 2017

Wielu użytkowników dróg korzysta z dobrodziejstwa jakim jest radio CB. Wiadomo, do radia trzeba dokupić antenę. Jaką? No cóż… im dłuższa tym lepsza, niemniej jednak w ruchu miejskim nie bardzo możemy sobie pozwolić na półtora metrowy bat. Co najmniej mało wygodne byłoby zatrzymywanie się przed każdym centrum handlowym i demontowanie anteny ażeby można było wjechać do środka. Niemniej jednak producenci wyszli nam naprzeciw i zaproponowali wiele anten skróconych. Tak więc dziś omówimy 2 anteny o długościach poniżej 1 m które spokojnie wystarczą do komunikacji drogowej.

Pierwszą z omawianych anten jest antena CB Farun Calgary o długości 72 cm. Oferuje ona wzmocnienie na poziomie 3dBi, i generuje moc na poziomie 100mW. Ponadto jej współczynnik fali odbitej względem fali stojącej można wyregulować poniżej 1,1. Antena ta jest solidnie wykonana i jest montowana na podstawie magnetyczne o średnicy 80 mm co spokojnie powinno zapobiec jakimkolwiek przesunięciom anteny po dachu. Dzięki niej nasze cb radio pracuje doskonale. Producent fabrycznie wyposażył antenę w standardowy 4 metrowy kabel zakończony wtykiem PL-259.

Drugi model to antena CB Sunker Elite 116, podobnie jak poprzedniczka ma kabel o długości 4 m zakończony wtykiem PL-259. To co ją wyróżnia to przede wszystkim nieco większe wzmocnienie wynoszące 4dBi i dużo większa moc, sięgająca aż 400mW. Reasumując, myślę iż każda z podanych anten spełni nasze oczekiwania w ruchu miejskim, niemniej jednak biorąc pod uwagę iż kosztują praktycznie tyle samo, rozsądniejszym zakupem wydaje się być Antena CB Sunker Elite 116

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *